19. 9. 2017

Aktuality

Mediální Přespání v Údolí

Ptáte se to znamená?
Družina Lenochodů (skauti a skautky) absolvovali (asi) 24hodinovou akci, na které se dozvěděli něco o médiích či sociálních sítích. Ale došlo i na vaření, promítání fotek z tábora či několik miniher.

První akce v novém roce

Hned po první schůzce, v neděli 15.9. se uskutečnily první akce nového skautského roku. Vlčata a světlušky se vydali na hrad Salon, zatímco skauti a skautky poklidili klubovnu, přidělali poličky, uvařili oběd, stavěli přístřešky a zapomenout nesmíme ani na nějaké ty hry.

Dobrý to bylo.

Začátek skautského roku

Již v úterý 10.9. nás čeká první schůzka tohoto skautského roku.

  • Kde? Klubovna na břehu Seneckého rybníka
  • Kdy? 17:00-19:00
  • Pro koho? Pro všechny zájemce o skautská dobrodružství, přátelství a zábavu
  • Na koho se obrátit? Na vůdkyni oddílu Kateřinu Liškovou (liskovakaterina93@gmail.com, 739 566 869)

Moc se na všechny těšíme!

Výprava pod širák

Poslední schůzka za námi a za měsíc na tábor! Pomocí fotek se však ještě můžeme přenést do okolí Ošelína, kam jsme vyjeli na výpravu – spaní pod širákem, shánění vody, vaření vločkové kaše a buřtguláše, orientace v terénu, tvorba přírodní mapy, koupání ve Mži, rozdělávání ohně, výhledy do kraje – a to jsme to stihli jenom během pátka a soboty. Více fotek zde.

Krajské kolo Svojsíkova závodu

Krajské kolo Svojsíkova závodu v Rokycanech bylo s naší účastí a rozhodně naše družina nebyla jen do počtu, 8. místo se ztrátou pouze jednoho bodu na 6. místo je toho důkazem. Kromě závodění, vaření, pochodování v slavnostním průvodu při příležitosti oslavy 100 let skautingu v Rokycanech však došlo mimo jiné i na navázání nových přátelství, což je rozhodně nejdůležitější. Děkujeme za zorganizování a za zážitky, kterými byl celým víkend protkán.