19. 9. 2017

Aktuality

Nabitý skautský víkend

Víkend 6. a 7. října se u nás skautovalo naplno.

V sobotu jsme se nedaleko naší minulé a budoucí klubovny na Senečáku zúčastnili závodu Stopou bratra Šiwy, který závodníky otestoval v nejrůznějších dovednostech. A nelze říct, že by se nám nedařilo spojená světluškovlčácká družina zaznamenala 3. místo z 9 a na 4. místě v mladších skautech se umístila druhá naše čtveřice.

Neděle patřila Drakiádě, která se konala na Plzeňské cestě (kousek od Hradiště). Zde jsme byli ještě úspěšnější – jeden z našich draků vyhrál kategorii v letových vlastnostech. Také v kategorii krásy jsme byli úspěšný a dostali jsme se do desítky nejlepších, a to hned s oběma draky. Fotky ze závodu zde, fotky z Drakiády snad budou ve fotogalerii časem.

Cyklosoftová výprava na Šumavu

První víkendovou akcí v novém skautském roce se stala tradiční cyklo výprava spojená s hraním softbalu na Suchých Studánkách. Běžně to bývala jen akce pro starší, letos jsme ji však otevřeli všem zájemcům – rodičům, sourozencům i skautským kamarádům. Počasí bylo typické šumavské (mlha, mrholení a zima), lanovka nejezdila, o problémech se zajištěním vagonu navíc ani nemluvě…všichni jsme si však akci užili, protože nepsaný 11. bod skautského zákona říká, že skaut je nepromokavý. Více fotek zde.

 

Tábor je u konce!

V sobotu nám skončil tábor, bohužel. Uběhlo to velmi rychle. Železniční téma Express nás provedlo nezapomenutelnými 14 dny. Teď nám dejte čas, zpracováváme fotky a přemýšlíme nad dalším skautským rokem.

Předtáborová brigádovýprava s rodiči

Poslední víkendová akce skautského proběhla na místě našemu oddílu zaslíbeném – na našem tradičním tábořišti. Letos však byly přizváni rodiče i sourozenci našich svěřenců. Účast byla mimořádná, bylo krásné pozorovat stany se zaplňující táborovou louku. S rodiči jsme stihli několik her (i logických, což…dobře, nebudeme to rozpitvávat), obzvláště hra Buldok slavila nečekaný úspěch. Nedělní program byl jasný – přinést stromy na lávku. Bylo to náročné, ale když všichni chlapáci spojili síly, podařilo se to. Bude to krásná a pevná lávka…no a teď už se připravujeme na tábor 🙂 Více fotek zde.