19. 9. 2017

Aktuality

Začátek skautského roku

Již v úterý 10.9. nás čeká první schůzka tohoto skautského roku.

  • Kde? Klubovna na břehu Seneckého rybníka
  • Kdy? 17:00-19:00
  • Pro koho? Pro všechny zájemce o skautská dobrodružství, přátelství a zábavu
  • Na koho se obrátit? Na vůdkyni oddílu Kateřinu Liškovou (liskovakaterina93@gmail.com, 739 566 869)

Moc se na všechny těšíme!

Výprava pod širák

Poslední schůzka za námi a za měsíc na tábor! Pomocí fotek se však ještě můžeme přenést do okolí Ošelína, kam jsme vyjeli na výpravu – spaní pod širákem, shánění vody, vaření vločkové kaše a buřtguláše, orientace v terénu, tvorba přírodní mapy, koupání ve Mži, rozdělávání ohně, výhledy do kraje – a to jsme to stihli jenom během pátka a soboty. Více fotek zde.

Krajské kolo Svojsíkova závodu

Krajské kolo Svojsíkova závodu v Rokycanech bylo s naší účastí a rozhodně naše družina nebyla jen do počtu, 8. místo se ztrátou pouze jednoho bodu na 6. místo je toho důkazem. Kromě závodění, vaření, pochodování v slavnostním průvodu při příležitosti oslavy 100 let skautingu v Rokycanech však došlo mimo jiné i na navázání nových přátelství, což je rozhodně nejdůležitější. Děkujeme za zorganizování a za zážitky, kterými byl celým víkend protkán.

První víkendová výprava s rodiči

Různých akcí s rodiči jsme měli povícero, ale až letos nám to vyšlo na klasickou výpravu s přespáním. Naším nocležištěm se stala takřka legendární základna Frančíkovna, o níž se povídá nejedna historka. Úctyhodný počet 32 účastníků zažil během víkendu mnohé – velkou tipovací hru s medvídky (aneb uhodni, kolik je gumáků ve sklenici), výpravu na buddhistickou stúpu, anglickou schovku ve skalách, noční akci se jménem „Rozvoz“, střelbu z luků a foukaček, divadlo nacvičené těmi nejmenšími a další radosti (skautského) života. Bylo to dobrý, nebudeme si lhát. Fotky zde.

Středisková Povelikonočka

Duben bývá v Limbě znamením střediskového setkání – Povelikonočky. Letošní epizoda tohoto mnoho let trvajícího seriálu se odehrála ve srubech v Pístově. Hlavní roli příběhu tentokrát hrála Kleopatra. A letos jsme naší účastí skoro dohnali Zálesáky 🙂