19. 9. 2017

Aktuality

Opožděné PF 2018

Do nového roku 2018 Vám přejeme mnoho skautských i neskautských zážitků, dobrodružství v přírodě i ve městě a hodně radostných chvil strávených s lidmi, které máte rádi.

 

 

Novoroční schůzka (14. 1. 2018)

  • Sraz: 14. 1. 2018 v 9:30 na konečné tramvaje číslo 4 na Borech
  • Konec: 17:00 tamtéž
  • S sebou: 20 Kč (na pečivo, čaj atd.), oblečení na ven (dle aktuálního počasí), zbytky cukroví (pokud máte), dárečky pro kamarády (viz níže), ovoce, zeleninu či suché pečivo (pro zvířátka), zápisník + tužka, skautský kroj + skautský šátek (popř. oddílové tričko + skautský šátek)
  • Navíc probíhá soutěž o nejlepší doma dělanou pomazánku (dětem s výrobou můžou samozřejmě pomoci rodiče, ale nepřehánějte to s množstvím – zvolte třeba jen mističku od margarínu) a soutěž o nejkrásnější ručně dělanou vánoční ozdobu (jakákoliv doma vyrobená drobnost na vánoční stromeček)
  • Ještě jednou upřesnění k dárečkům: U dětí necháváme dárečky na dobrovolnosti. Sami si vyberou, kterým svým kamarádům chtějí dáreček přinést. Setkali jsme se po loňském roce s názorem, že se dětem doma hromadí zbytečnosti a drobnosti, které od ostatních dostali. Nepodařilo se nám zatím bohužel vymyslet jiný způsob, jakým společné Vánoce oslavit. Prosím v​ás proto o zvážení, zda dokážete vymyslet alespoň trochu užitečnou drobnost a obdarovat kamarády vašich ratolestí praktickým dárečkem. Nejde o to, přidělávat si našimi Vánoci starosti, ale o to, potěšit své blízké malou pozorností, například klidně vyrobenou.
  • Akci má na starost Daniel Bečvář – Adan (adan@skaut.cz, 720 200 075)

Výprava do okolí Plzně 9. 12.

Sraz: sobota 9.12. v 9:00 na konečné tramvaje číslo 4 – Košutka
Návrat: sobota 9.12. v 16:30 tamtéž
S sebou: oblečení a obutí do terénu (dle počasí), pláštěnka, šátek, papír, tužka, kdo má tak KPZ a  uzlovačka + SVAČINA A PITÍ na celý den
Výpravu má na starost Markýza (Markéta Šebestová) – sebestova.marketa@volny.cz – 721587738

Víkendová výprava do Vimperka

Již je to přes týden, kdy jsme se vypravili do Vimperka. A zažili jsme to mnoho – společný výlet s vimperskými skauty, večerní městskou hru, napínavá klání ve hře bränball, prohlídku Vimperka, stavění souhvězdí ze svíček, ale i párky v rohlíku .

P.S. Zapomenout nesmíme ani na rekordní účast na víkendové výpravě, za posledních 10 let nás určitě nikde víc nebylo.

Fotky zde.

Velké klání v uzlování

V sobotu 4.11. proběhl již 17. ročník Velkého klání v uzlování, uzlařského turnaje pořádaným naším střediskem. Z celkového počtu 43 závodníků bylo 7 Šipkařů. A nevedli si zle. Smrček ovládl nejstarší kategorii, 2. místo ve stejné kategorii pak přidala Bína. Mezi mladšímu se nejlépe vedlo Méďovi, který skončil druhý mezi vlčaty a světluškami. Gratulace všem!